pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Co, gdzie, kiedy?

  • 2 marca 2018
  • 16 marca 2018
  • wyświetleń: 8683

Trzy trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszym powiecie

23 marca o godzinie 20.00 odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Liderzy czarkowskiej edycji wydarzenia przygotowali dla uczestników dwie trasy o długościach 24 oraz 40 km. Natomiast organizatorzy z Suszca przewidują trasę o długości 40 km.

Ekstremalna Droga Krzyżowa


Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu wybranej trasy w nocy i na modlitwie. W milczeniu, zmagając się z bólem, pokonując zmęczenie, czując na twarzy zimny deszcz, idąc pod wiatr, często po leśnych dróżkach.

To droga krzyżowa, która przyjmuje charakter rekolekcji. Wyjątkowy czas, składający się z czterech kroków: wyzwania, drogi, zmagania oraz spotkania. Wyzwanie pojawia się w momencie poznania idei EDK. Podjęcie tego wyzwania prowadzi do drogi. Trzeci krok to zmaganie, które pojawia się, gdy zaczyna brakować sił i trzeba przezwyciężyć swoje słabości. Zwieńczeniem walki jest spotkanie z Bogiem.

Czarków to jedno z kilku miejsc w naszej archidiecezji, gdzie opracowano dwie propozycje tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej:
  • Trasa niebieska - św. Józefa Robotnika - uczestnicy wyruszą z kościoła św. Józefa Robotnika w Czarkowie do Radostowic. Stamtąd udadzą się do Kobielic i Suszca, skąd wrócą do Czarkowa. Długość trasy wynosi 24 kilometry.
  • Trasa czerwona - św. Charbela - trasa prowadzi drogami utwardzonymi, a także leśnymi i polnymi. Czerwona EDK zaczyna się w kościele św. Józefa Robotnika w Czarkowie. Uczestnicy przejdą przez Radostowice, Kobielice, Suszec, Kobiór, Studzienice i Piasek. Droga zakończy się obok kapliczki murowanej w Czarkowie. Długość trasy to 40 km.


Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek, 23 marca mszą świętą sprawowaną o godzinie 20.00 w kościele św. Józefa Robotnika w Czarkowie.

W naszym powiecie odbędzie się jeszcze jedna EDK, która startuje w Suszcu:
  • Trasa św. Stanisława - prowadzi drogami dekanatu Suszec i przebiega przez następujące miejscowości: Suszec - Radostowice - Kobielice - Brzeźce - Kryry - Rudziczka - Suszec. Długość trasy wynosi 40 km.


Ta trasa rozpocznie się 23 marca o godzinie 20.00 w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika w Suszcu. Pragnących wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej odsyłamy do zapoznania się ze szczegółami zamieszczonymi na stronie www.edk.org.pl.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze